Lampy wirusobójcze i bakteriobójcze UVC

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do

Lampa UV-C (72W) wirusobójcza i bakteriobójcza UVgun Classic Desktop

1 450,00 zł
  • Dostępność: Dostępny
Podstawowa wersja wisząco/leżąca
Moc 72W
Opcjonalny licznik czasu pracy i moduł Wifi
Wybierz opcje
dodaj do porównaniadodaj do schowka

Lampa UV-C (72W) wirusobójcza i bakteriobójcza UVgun Classic Floor (statyw)

1 845,00 zł
  • Dostępność: Dostępny
Wersja wolnostojąca
Statyw z kołami o wysokiej trwałości 
Moc 72W
Opcjonalny licznik czasu pracy i moduł Wifi
Wybierz opcje
dodaj do porównaniadodaj do schowka

Lampa UV (110W) wirusobójcza i bakteriobójcza UVgun TOWER 110

1 961,85 zł
  • Dostępność: Dostępny
Moc 110W
Wolnostojąca
Opcjonalny licznik czasu pracy i moduł Wifi
Wybierz opcje
dodaj do porównaniadodaj do schowka
Lampa UV (190W) wirusobójcza i bakteriobójcza UVgun TOWER 190

Lampa UV (190W) wirusobójcza i bakteriobójcza UVgun TOWER 190

2 300,00 zł
  • Dostępność: Dostępny
Moc 190W
Wolnostojąca
Opcjonalny licznik czasu pracy i moduł Wifi
Wybierz opcje
dodaj do porównaniadodaj do schowka

Przepływowe lampy UV służą do dezynfekcji pomieszczeń w obecności ludzi (pacjentów, etc.).  Lampy UVgun mają działanie bakteriobójcze, wirusobójcze, pleśniobójcze i grzybobójcze. Promieniowanie UV nie wydostaje się na zewnątrz dzięki zamkniętej komorze dezynfekcyjnej - dzięki temu lampa jest w pełni bezpieczna dla ludzi i może pracować przez cały czas. W przepływowych lampach UV zastosowano wymuszony obieg powietrza, dzięki czemu możliwa jest całkowita jego wymiana w czasie zależnym od kubatury pomieszczenia.

Do każdej z lamp bakteriobójczych UV możliwe jest zamówienie modułu zdalnego sterowania przy pomocy smartfona, moduł jest montowany na etapie produkcji, lub przez serwis producenta.

Odbłyśniki lamp UVgun są wykonane ze stali kwasoodpornej.

Lampy bakteriobójcze przepływowe UV - zasada działania


Lampy bakteriobójcze i wirusobójcze przepływowe mogą pracować w pomieszczeniach w czasie obecności ludzi.

Możliwość pracy podczas obecności ludzi jest olbrzymią zaletą lamp przepływowych. Działanie tych lamp opiera się na zamkniętej komorze sterylizacyjnej, w której znajdują się promienniki UV oraz odbłyśnik. W przypadku lamp przepływowych UVgun odbłyśnik wykonany jest ze stali kwasoodpornej.

Drugim istotnym elementem oprócz zamkniętej komory sterylizacyjnej jest wymuszony za pomocą wentylatora, lub wentylatorów obieg powietrza. W ten sposób przez cały czas pracy lampy w pomieszczeniu dochodzi do mieszania i sterylizacji całego pomieszczenia, jakie się w nim znajduje.

 

Przepływowe bakteriobójcze lampy UV – zalety
 

Oczywistą zaletą przepływowych lamp bakteriobójczych UV jest możliwość pracy kiedy w pomieszczeniach przebywają ludzie. Zamknięta komora dezynfekcyjna zapobiega wydostawaniu się szkodliwego dla ludzi promieniowania UV. Pomieszczenie jest dezynfekowane w sposób ciągłu i w momencie, kiedy jest to najbardziej potrzebne, czyli w czasie kiedy w pomieszczeniu przebywają ludzie i istnieje największe ryzyko zakażenia.
 

Lampy UV bezpośredniego działania nie posiadają możliwości pracy podczas obecności ludzi w pomieszczenia, co zwiększa ryzyko zakażenia.
 

I tutaj pojawia się już mniej oczywista zaleta lamp przepływowych UV – lampy UV bezpośredniego działania muszą być włączane na czas nieobecności ludzi – najczęściej na noc.
 

Promieniowanie UV działa bezpośrednio na powierzchnie dezynfekując je, ale jednocześnie sprawia że tworzywa sztuczne (obudowy sprzętu) żółkną i stają się bardziej kruche.
 

Czyli inaczej – bezpośrednie działanie promieniowania UV niszczy przedmioty znajdujące się w zasięgu jego działania.
 

Ponadto jeżeli lampy UV bezpośredniego działania nie są wyposażone w timery umożliwiające zaprogramowanie ich włączenia podczas nieobecności ludzi, ktoś może zwyczajnie zapomnieć je włączyć i pomieszczenie nie zostanie zdezynfekowane (wysterylizowane)

 

 

Przepływowe lampy wirusobójcze – ceny

Obecnie na rynku jest dostępne bardzo wiele modeli przepływowych lamp UV i jeszcze więcej cen tych produktów.


Należy jednak zwracać uwagę na przynajmniej dwa parametry lamp:

 

  • Moc – i to nie moc jaką pobiera urządzenie ale moc promienników (świetlówek) UV. Przepływowa lampa UV o mocy świetlówki (świetlówek) 10W nie ma szans na wydajną i skuteczna sterylizację pomieszczenia. Lampy o mocy promienników 50W  i więcej wydają się być urządzeniami wystarczającymi do wysterylizowania objętości 50m3 powietrza w ciągu godziny.
  • Wydajność godzinowa – jak pokazuje ekspertyza, która została wykonana dla naszych przepływowych lamp UV relacja wydajności godzinowej (60m3) do mocy promienników UV (72W) jest wystarczająca do skutecznej sterylizacji masy przetłaczanego powietrza.

Lampy przepływowe o małej mocy i dużej wydajności godzinowej nie będą w stanie skutecznie wysterylizować masy przetłaczanego powietrza.


W przypadku lamp nieznanego producenta zawsze należy pytać o opinię niezależnej placówki badawczej.

Lampy bakteriobójcze przepływowe na statywie

Wersja podstawowa lampy bakteriobójczej UV może zostać przymocowana do statywu. Montaż jest prosty i wymaga dokręcenia jednej śruby przy pomocy klucza znajdującego się w zestawie.

Lampę taką można w bardzo szybki sposób zdemontować ze stojaka uzyskując w ten sposób lampę, którą można położyć, np. na parapecie, lub szafce, lub powiesić na ścianie.

Każda lampa UV posiada w tylnej części obudowy otwory do powieszenia na ścianie.

Modele lamp stojących do UVgun Floor - wersja podstawowa, oraz UVgun Floor C - wersja stojąca z licznikiem czasu pracy.

Lampy bakteriobójcze UV a koronawirus


Nowy koronawirus COVID-19 szybko zmienia oblicze świata, który znamy. Wpłynął już pośrednio lub bezpośrednio na życie milionów ludzi.


Technika dezynfekcji przy pomocy promieniowania UV znajduje się obecnie na pierwszej linii w walce z chorobami zakaźnymi. Wiele organizacji i firm wykorzystuje tę metodę do ochrony swoich pracowników i miejsc pracy przed koronawirusem. W walce z koronawirusem istnieje tylko jeden rodzaj promieniowania UV, który jest niezwykle skuteczny i może powodować dezaktywację wirusa COVID-19 - jest to promieniowanie UVC.


Dezynfekcja UV to skuteczna i szybka technika usuwania wirusów, bakterii i zarodników grzybów. Lampa przepływowa UV do dezynfekcji jest łatwym w użyciu urządzeniem, które można wykorzystywać do ochrony ludzi i miejsc pracy przed wirusami, zwłaszcza przed najnowszym koronawirusem. 


Urządzenia są produkowane zgodnie z najwyższymi standardami, których celem jest zapewnienie sterylnych pomieszczeń. Lampy UV są specjalnie używane do zabijania bakterii i wirusów bez konieczności używania ciepła lub substancji chemicznych. 

Jak działa dezynfekcja UV przy pomocy przepływowych lamp bakteriobójczych?


Dezynfekcja UV służy do zabijania lub inaktywowania mikroorganizmów w procesie fizycznym. Jest to szybkie i skuteczne podejście do zabijania wirusów i innych mikroorganizmów.

W tym procesie drobnoustroje są wystawiane na działanie bakteriobójczych fal światła ultrafioletowego, przez co stają się niezdolne do namnażania  i infekowania.

Światło UV jest również zdolne do zwalczania tych patogennych organizmów, które są odpowiedzialne za generowanie chorób wirusowych, takich jak cholera, polio, dur brzuszny. Ponadto światło UV może również niszczyć zanieczyszczenia chemiczne, takie jak pestycydy, farmaceutyki i tak dalej, poprzez proces utleniania UV.

Podejście do dezynfekcji UV-C jest również bardzo skuteczne w walce z koronawirusem.

Dezynfekcja UV nie pozostawia żadnych zanieczyszczeń chemicznych, ponieważ jest to proces fizyczny.

 

Co to jest światło ultrafioletowe (UV) zastosowane w lampach wirusobójczych UVgun?


Światło ultrafioletowe jest niewidoczne dla ludzkiego oka ale jest bardzo skuteczne w zabijaniu bakterii, wirusów i innych mikroorganizmów.

Znajduje się pomiędzy promieniami rentgenowskimi i światłem widzialnym w widmie elektromagnetycznym. Charakterystyczną cechą światła UV jest to, że zakres jego długości fali (od 200 do 300 nm) jest klasyfikowany jako bakteriobójczy. Oznacza to, że ma zdolność zabijania mikroorganizmów, takich jak wirusy, bakterie i inne drobnoustroje.


UV (widmo ultrafioletowe) jest skutecznym środkiem dezynfekującym dla większości wirusów i mikroorganizmów.

 

W jaki sposób dezynfekcja pomaga w walce z COVID-19?


Koronawirus to choroba zakaźna wrażliwa na ciepło. Światło słoneczne natychmiast zabija wirusa. Istnieją trzy różne rodzaje światła słonecznego, każdy ma swoją własną funkcjonalność. Poniżej wymieniono 3 rodzaje światła słonecznego:

• UVA

• UVB

• UVC


Światło UVC jest uważane za niebezpieczne i szczególnie dobre w niszczeniu koronawirusa. Tutaj omówimy wszystkie trzy rodzaje światła słonecznego, a zwłaszcza rolę UVC w walce z koronawirusem.


ŚWIATŁO UVA

Światło słoneczne UVA to pierwszy rodzaj światła słonecznego. Odpowiada za to, że ogromna ilość promieniowania dociera do powierzchni Ziemi. Jest bardzo szkodliwy dla skóry, ponieważ może wnikać głęboko w skórę. Niszczy 80% naszej skóry i powoduje zmarszczki.


ŚWIATŁO UVB

UVB to drugi rodzaj światła słonecznego, który jest odpowiedzialny za uszkodzenie DNA w naszej skórze, powodując oparzenia słoneczne i ostatecznie raka skóry. Badania naukowe dowiodły, że UVA jest również odpowiedzialne za to samo, co UVB, czyli rak skóry.

Zarówno promienie słoneczne UVA, jak i UVB można zablokować za pomocą dobrej jakości kremów przeciwsłonecznych.


ŚWIATŁO UVC

Światło UVC jest trzecim rodzajem światła słonecznego, a także częścią widma UV. Zwykle jest to promieniowanie emitujące wysoką częstotliwość, które skutecznie zabija i niszczy wirusy, bakterie i inne mikroorganizmy. Aby zabić światłem UV, potrzeba fali bakteriobójczej o długości 185–254 nanometrów. Ta część widma ma krótszą i bardziej energetyczną długość fali.


Zgodnie z badaniami z 1878 r. Laboratoryjnie udowodniono, że UVC jest podstawową techniką sterylizacji. Jest szeroko stosowany w wielu organizacjach, takich jak szpitale, samoloty, biura i fabryki.


Nie przeprowadzono żadnych badań, w jaki sposób UVC dokładnie wpływa na CoOVID-19, ale ostatnie badania dowiodły, że można go skutecznie stosować przeciwko koronawirusowi. Promieniowanie UVC niszczy strukturę ich materiału genetycznego, co zapobiega replikacji elementów wirusowych. Skoncentrowane UVC odgrywa obecnie znaczącą rolę w walce z koronawirusem.

Lampy przepływowe UV dla branży hotelarskiej


Rożne branże wykorzystywać tą metodę dezynfekcji aby chronić swoje miejsca pracy, pracowników, klientów i zasoby przed zarażeniem koronawirusem. W branży hotelarskiej istnieje kilka zaskakujących zastosowań światła UV:


Obszary przygotowywania posiłków

Można chronić kuchnię i jej urządzenia, takie jak noże, łyżki, talerze i inne małe przedmioty przed zarazkami, dezynfekując je za pomocą technologii UV.


Centra fitness

Sprzęt fitness może zawierać około 1 000000 zarazków na m2. Na siłowni większość nieprzyjemnego zapachu jest spowodowana nie tylko potem, ale także bakteriami, które można usunąć za pomocą technologii dezynfekcji UV.

Pokoje hotelowe
Powietrze może być dezynfekowane przez cały pobyt gości w pokojach hotelowych dzięki zastosowaniu przepływowych lamp UV

 

USTAWIENIA PLIKÓW COOKIES
Są zawsze włączone, ponieważ umożliwiają podstawowe działanie strony. Są to między innymi pliki cookie pozwalające pamiętać użytkownika w ciągu jednej sesji lub, zależnie od wybranych opcji, z sesji na sesję. Ich zadaniem jest umożliwienie działania koszyka i procesu realizacji zamówienia, a także pomoc w rozwiązywaniu problemów z zabezpieczeniami i w przestrzeganiu przepisów.
Pliki cookie funkcjonalne pomagają nam poprawiać efektywność prowadzonych działań marketingowych oraz dostosowywać je do Twoich potrzeb i preferencji np. poprzez zapamiętanie wszelkich wyborów dokonywanych na stronach.
Pliki analityczne cookie pomagają właścicielowi sklepu zrozumieć, w jaki sposób odwiedzający wchodzi w interakcję ze sklepem, poprzez anonimowe zbieranie i raportowanie informacji. Ten rodzaj cookies pozwala nam mierzyć ilość wizyt i zbierać informacje o źródłach ruchu, dzięki czemu możemy poprawić działanie naszej strony.
Pliki cookie reklamowe służą do promowania niektórych usług, artykułów lub wydarzeń. W tym celu możemy wykorzystywać reklamy, które wyświetlają się w innych serwisach internetowych. Celem jest aby wiadomości reklamowe były bardziej trafne oraz dostosowane do Twoich preferencji. Cookies zapobiegają też ponownemu pojawianiu się tych samych reklam. Reklamy te służą wyłącznie do informowania o prowadzonych działaniach naszego sklepu internetowego.
ZATWIERDZAM
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
USTAWIENIA
ZGADZAM SIĘ